قوانین خانم های باردادر:
سه ماهۀ دوم بارداري بهترين زمان براي داشتن يک مسافرت امن در دوران بارداري است. با اين حال بسياري از خطوط هواپيمايي هيچ محدوديتي براي پرواز زنان باردار، قبل از هفتۀ ۲۸ بارداري ندارند. قوانين بيشتر شرکت‌هاي هواپيمايي داخلي در مورد خانم‌هاي باردار يکسان است و تقريباً همۀ شرکت‌ها از ابتداي هفتۀ ۳۵ بارداري به مادر باردار مجوز پرواز نمي‌دهند. در صورت داشتن يک بارداري معمولي و بي‌خطر، بيشتر خطوط هواپيمايي داخلي در شرايط زير مشکلي با اجازۀ پرواز ندارند:

در بارداري اول تا انتهاي هفتۀ ۳۲ بارداري براي پروازهاي کمتر از دو ساعت
در بارداري اول تا انتهاي هفتۀ ۲۸ بارداري براي پروازهاي بيشتر از دو ساعت
در بارداري دوم تا انتهاي هفتۀ ۲۸ بارداري
داشتن گواهي پزشکي معتبر از پزشکتان با ذکر سن بارداري، تاريخ تقريبي زايمان و مجوز پرواز شما
خطوط هواپيمايي داخلي مثل هما، ايران ايرتور، آسمان، ماهان، کيش اير، قشم و تابان از جمله خطوط هواپيمايي است که شرايط بالا را براي پرواز در نظر مي‌گيرند. در بيشتر اين خطوط از ابتداي هفتۀ ۳۵ در هيچ صورتي اجازۀ پرواز داده نمي‌شود. اگر بارداري شما بدون عارضه نباشد يا سن بارداري شما بيشتر از حد مجاز باشد، براي گرفتن مجوز پرواز لازم است با بخش پزشکي خط هواپيمايي مربوطه تماس بگيريد. در هر صورت براي اطمينان از امکان اجازۀ سفر براي شما، قبل از تهيۀ بليت با پزشک معالج خود و خط هواپيمايي مربوطه تماس بگيريد و دربارۀ جزئيات دقيق سؤال کنيد. اين قوانين به منظور حفظ سلامت مادر و جنين در طول پرواز تدوين شده است. بنابراين به‌هيچ‌وجه بارداري خود را از شرکت هواپيمايي و مهمانداران پنهان نکنيد و هنگام سوار شدن حتماً مهماندار را در جريان قرار دهيد.

گواهي پزشک براي برخي شرکت‌هاي هواپيمايي ۴۸ ساعت و براي برخي ديگر ۷۲ ساعت اعتبار دارد. پس توجه کنيد که خيلي زودتر از زمان پرواز گواهي را دريافت نکنيد و براي هماهنگي بيشتر قبل از تهيۀ بليت با شرکت مربوطه تماس بگيريد. توجه داشته باشيد که مواردي مثل خونريزي و فشار خون کنترل‌نشده، ممکن است باعث شود که پزشک به خانم باردار مجوز پرواز ندهد. در صورت داشتن مجوز پرواز و با دانستن اطلاعاتي در مورد يک پرواز امن مي‌توانيد سفري راحت در پيش داشته باشيد.

قوانین پروازهای چارتر :

پروازهای چارتر قابل تغییر و کنسلی نمی باشند مگر چارتر کننده شرایط خاصی برای پروازهای خود تعریف کرده باشد.

قوانين کلي بلیط : (به شرط درخواست کتبي و تاييد شرکت سان)
از زمان صدور بليط تا 12:00 ظهر 7 روز قبل از پرواز 75 % از مبلغ خريد
تا 12:00 ظهر 5روز قبل از پرواز 80 % از مبلغ خريد
تا 12:00 ظهر 3روز قبل از پرواز 85 % از مبلغ خريد
تا 12:00 ظهر 2روز( 48 ساعت) قبل از پرواز 100 % از مبلغ خريد
از 2روز قبل ازپرواز به بعد بليط غير قابل استرداد و جابه جايي و همچنين اصلاحات نام مي باشد.

 تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز اصلاح اشتباهات تايپي بدون جريمه و تغيير تاريخ به شرط تاييد چارترکننده تا 65 درصد جريمه

جهت تغيير تاريخ : جريمه + تفاوت نرخ تاريخ جديد (فقط افزايش نرخ محاسبه ميگردد) .
سایر اعلانات